ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում դեկտեմբերի 4-ին խորհրդարան էին այցելել  Հայաստանի մարզերի եւ մայրաքաղաքի մի շարք  ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներ:
Ճարտարապետական եւ շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի միջին մասնագիտական կրթության քոլեջի ուսանողների եւ դասախոսների հետ հանդիպել է ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հերիքնազ Տիգրանյանը:
Երեւանի Ա. Հովհաննիսյանի անվան թիվ 194 հիմնական դպրոցի աշակերտների եւ ուսուցիչների հետ հանդիպել է ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արմեն  Փամբուխչյանը:
Երեւանի Ռոմանոս Մելիքյանի անվան պետական երաժշտական քոլեջի ուսանողների եւ դասախոսների հետ հանդիպել է ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Մանուկյանը:
ՀՀ Կոտայքի մարզի Պտղնի գյուղի միջնակարգ  դպրոցի  աշակերտների եւ ուսուցիչների հետ հանդիպել են ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Անդրանիկ Քոչարյանը, Քրիստինե Պողոսյանը, Սիփան Փաշինյանը, Արփինե Դավոյանը, Լուսինե Բադալյանը, Արթուր Դավթյանն ու Արմեն Խաչատրյանը:
Հանդիպումներն ընթացել են հարցուպատասխանի ձեւաչափով:
Մասնակիցները բարձրաձայնել են հարցեր, որոնք առնչվել են  Ազգային ժողովի կառուցվածքին ու գործունեությանը, կրթական ոլորտին, տրանսպորտին եւ ճանապարհային խցանումներին:
Անդրադարձ է եղել նաեւ «Բարձրագույն կրթության եւ գիտության մասին» օրենքի աշխատանքային նախագծի այն դրույթին, որով առաջարկվում է հայոց լեզու, հայ գրականություն եւ հայոց պատմություն առարկաները  բուհերի ոչ մասնագիտական ֆակուլտետներում ուսուցանման համար համարել ոչ պարտադիր:
Նշվել է, որ առաջարկությունը սխալ է հասկացվել: Տրվել է պարզաբանում, որ  բուհն ինքն է ընտրելու այդ առարկաների դասավանդման  անհրաժեշտությունը:
Այցի շրջանակում հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել Ազգային ժողովի հերթական նիստի աշխատանքին, թանգարանում ծանոթացել խորհրդարանի պատմությանը, եղել նաեւ գրադարանում:

4 декабря в рамках программы “Открытый урок” парламент посетили представители ряда учебных заведений областей и столицы Армении.
Со студентами и преподавателями Колледжа среднего специального образования Национального университета архитектуры и строительства Армении встретилась депутат фракции “Мой шаг” Э.Тигранян.
С учащимися и учителями Ереванской основной школы N 194 им.А.Ованнисяна встретился депутат фракции “Мой шаг” А.Памбухчян.
Со студентами и преподавателями Ереванского государственного музыкального колледжа им. Р.Меликяна встретился депутат фракции “Мой шаг” А.Манукян.
С учащимися и учителями средней школы села Птгни Котайкской области встретились депутаты фракции “Мой шаг” А.Кочарян, К.Погосян, С.Пашинян, А.Давоян, Л.Бадалян, А.Давтян и А.Хачатрян.
Встречи прошли в формате вопросов-ответов.
Участники подняли вопросы, касающиеся структуры и деятельности НС, образовательной сферы, транспорта и дорожного движения.
Затронуты также проблематичные положения рабочего проекта закона “О высшем образовании и науке” относительно преподавания в вузах армянского языка, армянской литературы, истории Армении.
В рамках визита гости ознакомились со зданием парламента, проследили за работой очередного заседания НС, посетили музей и библиотеку законодательного органа.